H&M BRASSERIE HENNES СЕ ВРАЌА ДА ЈА ОДВИТКА МАГИЈАТА ЗА ВРЕМЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ СО CHLOË SEVIGNY И ANDERSON PAAK - East Gate Mall
Назад

H&M BRASSERIE HENNES СЕ ВРАЌА ДА ЈА ОДВИТКА МАГИЈАТА ЗА ВРЕМЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ СО CHLOË SEVIGNY И ANDERSON PAAK

image of the store

H&M ве поканува на прославите во магичниот свет на Brasserie Hennes, кој за празниците е претворен во снежен пејсаж инспириран од диско- тоа е пријатно, поканува и зуи со празнична возбуда. За оваа сезона, актерката Chloë Sevigny и музичарот Anderson Paak блескаат како ѕвезди носејќи ја блескавата нова колекција на H&M.

„Ние внесуваме посебен сјај во сезоната со неверојатна колекција дизајнирана да ја фати светлината и да им посака добредојде на сите на забавата. Возбудени сме што продолжуваме со Brasserie Hennes за празниците.”- Ann-Sofie Johansson, креативен советник во H&M.

Сите блескаат и светат во H&M’s A/W22 во празничната колекција- кој ја поттикнува самодовербата со своите неодоливи бои и текстури. Колекцијата е да бидеме подготвени за забава- нежно розов костум, розов долг фустан-светкава црн, долги ракави со елементи со реси и светки, фустанот со сребрени светки со висок врат. Црниот фустан со реси, мини фустан со светки, краток плетен џемпер и здолниште со реси. Аксесоари венче за коса со камчиња, светли розеви циркони обетки и дијамантен триаголем градник, сите копнеат за центарот на вниманието. Сандали со висока штикла на платформа, чизми до колена со потпетица и розеви чевли се идеални за забава.

Режија: Bardia Zeinali, оваа кампања е второто поглавје од Brasserie Hennes универзум. Специјален празничен по успехот на нашата есен посета со протагонистите Anderson Paak and Chloe Sevigny покрај моделите Paloma Elsesser, Jil Kortleve, Adut Akech Bior and Jordan Barrett меѓу другите.

“Ми беше задоволство да работам со овие прекрасни жени Paloma Elsesser, Jill Kortleve, Adut Akech Bior, Mika Argañaraz и Mona Tougaard за оваа кампања на H&M.
Танцување и смеење сред зима wonderland беше водушавана” – Chloë Sevigny, актерка.

“Имав одлично време работејќи со H&M и неверојатната актерска екипа во магичниот свет на Brasserie Hennes. Се е за живеење во моментот и да го прославете животот со оние околу вас, особено во овој период од годината. Навистина ме внесе во празничниот дух”, Anderson Paak, музичар.

Колекцијата е достапна во продавницата на H&M во Скопје.