current-slide Total

hero-img

НОВИОТ ЦЕНТАР
ЗА ШОПИНГ, КУЛТУРА
И ЗАБАВА СЕ ОТВОРА
ОВАА ЕСЕН 2021

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

Што е ново?

јули 2021

,,СОЗДАДОВМЕ РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР СО СВЕТСКИ БРЕНДОВИ”

hero-img

ИЗБОР ОД ПОВЕЌЕ
ОД 220 НОВИ СВЕТСКИ
БРЕНДОВИ ЗА ВРВНО
ШОПИНГ ИСКУСТВО

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

Што е ново?

јули 2021

,,СОЗДАДОВМЕ РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР СО СВЕТСКИ БРЕНДОВИ”

hero-img

ИСКУСЕТЕ УНИКАТНО
КАФЕ ДОЖИВУВАЊЕ
И НОВИ ГАСТРОНОМСКИ
ВКУСОВИ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

Што е ново?

јули 2021

,,СОЗДАДОВМЕ РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР СО СВЕТСКИ БРЕНДОВИ”

НОВОТО СРЦЕ НА СКОПЈЕ

Еast Gate Mall e замислен како нов урбан ритам на градот. Како најголем центар за шопинг, култура и забава во регионот, East Gate Mall ќе биде вашето место каде ќе уживате во врвно шопинг искуство со богат избор на повеќе од 220 брендови и уникатни кафетерии.

ЗА EAST GATE MALL

Еast Gate Mall e најголем трговски центар во земјата и регионот кој ќе понуди богата и уникатна содржина на шопинг, гастрономија, забава, релаксација и култура.

Почнувајќи од уникатниот дизајн на фасадата, па сè до импресивните аркади и стаклениот покрив на East Gate Boulevard со елегантните и пространи излози, секој дел од East Gate Shopping нуди уникатно искуство.

Еast Gate Mall ќе понуди врвно шопинг искуство со широк асортиман на продавници и избор од повеќе од 220 брендови.

Оддел за брза храна со голема понуда на многу светски вкусови, со капацитет за 800 луѓе.

Уникатниот концепт на кафетерии во East Gate Mall ќе нуди бројни кафе-локали на отворено каде што ќе имате место каде да се опуштите со пријателите на добро кафе.

Лоциран на само 5 минути од центарот на градот, Еast Gate Mall има одлична поврзаност со сите делови на Скопје и нуди одлична регионална поврзаност до автопатот М4 и скопскиот аеродром.

Процес на изградба

Секој месец ве известуваме како напредуваме со изградбата на проектот Skopje East Gate проектот. Погледнете го видеото за да видите која фаза е реализирана заклучно претходниот месец.

ЈУНИ 2021

Брзо напредуваме со процесот на градба и се повеќе се доближуваме до официјалното отворање во Октомври 2021.

0 m2 БРУТО ПОВРШИНА ЗА ИЗНАЈМУВАЊЕ
0 БРЕНДОВИ
0 КАТА
0 ПАРКИНГ МЕСТА
НОВОСТИ

ШТО Е НОВО

Дознајте што подготвуваме како што се приближуваме до последната фаза на подготовка пред официјалното отворање.

јули 2021
,,СОЗДАДОВМЕ РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР СО СВЕТСКИ БРЕНДОВИ”

Eксклузивно интервју со Игор Давков извршен директор на Ист Гејт Мол, и Влатко Богоевски извршен директор на “Cushman&Wakefield/FORTONMKA“ (ексклузивен лизиг агент на Ист Гејт Мол)

јули 2021
CINEPLEXX СО НОВА ЛОКАЦИЈА ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ

Водечкиот синџир на кинa во Југоисточна Европа инвестира 5 милиони евра во својата најнова локација во трговскиот центар Ист Гејт Мол во Скопје. Кино групацијата CINEPLEXX ја започна изградбата на својата втора локација во Скопје. Церемонијата се одржа во четвртокот, на 15 јули, во новиот трговски центар „Ист Гејт Мол“ каде што членот на Управниот […]

јули 2021
Интервју со Проф. д-р Мишко Ралев - UACS

Имавме чест да разговараме со Проф. д-р Мишко Ралев од факултетот за архитектура на Универзитетот Американ Колеџ Скопје (UACS).

јули 2021
СОВРЕМЕНА ИНФРАСТРУКТУРА СЕ ЗАВРШУВА ВО РЕОНОТ ОКОЛУ СКОПЈЕ ИСТ ГЕЈТ

Прес со Градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски и Извршниот Директор на Скопје Ист Гејт, Игор Давков.

мај 2021
ТИНЕКС отвора модерен хипермаркет во Ист Гејт Мол

TINEX го отвора наесен својот прв хипермаркет во склоп на трговски центар, токму во Ист Гејт Мол. TINEX HYPERMARKET ќе биде главниот маркет во трговскиот центар со површина од 2,000 m2.

април 2021
Fashion Group со 8 нови брендови во Ист Гејт Мол

Mодниот лидер во нашиот регион ,,FASHION GRОUP” доаѓа во Ист Гејт Мол со сите свои трговски марки и отвора осум нови проекти на реномирани интернационални брендови,

април 2021
The Athlete’s Foot влегува во Македонија, токму во East Gate Mall

Светски реномираниот THE ATHLETTHE'S FOOT кој припаѓа на групацијата Интерспорт за прв пат доаѓа во Македонија преку Ист Гејт Мол и ќе претставува големо освежување за љубителите на спортот.

март 2021
Премиерот Заев во посета на „Ист Гејт Мол“

Високи претставници на Владата на Република Северна Македонија, предводени од премиерот, г-дин Зоран Заев, го посетија денеска градилиштето на трговскиот центар Ист Гејт.

март 2021
NEPTUN is the leader of innovative technology in East Gate Mall

NEPTUN, the leader in innovative technologies and white goods in Macedonia, opens its 26 locations as a "flagship" store in East Gate Mall. The store will cover 1500 m2 and will be located in a strategic location.

февруари 2021
,,LPP” модните брендови од централна и источна Европа ги отвораат своите први продавници во Ист Гејт Мол во Скопје

LPP со своите пет познати брендови: Reserved, Mohito, House, Cropp и Sinsay, доаѓа во Ист Гејт Мол.

февруари 2021
Сите брендови на Индитекс доаѓаат во „Ист гејт мол“

Светскиот моден магнат од Шпанија, Групацијата Индитекс ќе  закупи деловен простор за сите свои брендови во Ист Гејт Мол.

август 2020
Синдициран заем од 72 милиони евра за East Gate Mall

Договор за синдициран заем во вредност од 72 милиони евра беше потпишан денеска од страна на домашни и странски банки со цел финансирање на изградбата на трговскиот центар East Gate Mall.

ЕКСКЛУЗИВЕН ЛИЗИНГ-ПАРТНЕР