Патувајте во стил со новата пролетна 2023 колекција на H&M - East Gate Mall
?>

Патувајте во стил со новата пролетна 2023 колекција на H&M

image of the store

Пролетната 2023 колекција на H&M продолжува да ги истражува можностите за трансформација на стилот за новата сезона. Инспирирана од митскиот остров.

Пред-пролетта е достапна во продавницата, а пролетното лансирање ќе биде достапно од 6 април 2023. Оваа колекција им овозможува на купувачите да експериментираат, нудејќи увлечувачка разновидност на изработени меки тонови, дрско обликувани форми и опипливи текстури.

Isla Hennes е модната дестинација за Пролет 2023. Со харизма, авантуризам и креативност на секоја страна, островот повикува на експериментирање и ве поттикнува да испробате нешто ново. Азурните води ги промовираат живите палети на бои, додека поканувачките ливади и зеленила ги потсетуваат на ботаничките влијанија на колекцијата. Дали уметничките биеналски скулптури на островот ќе ве инспирираат да создадете современ 3D силует? Или можеби дивата флора ќе ве искуша да испробате графички принт? Патувајте на островот за да најдете уникатен стил, идеи и инспирација. Ова е дестинација за трансформација.

Колекцијата на H&M Пролет 2023 нуди широк избор на стилови за купувачите да играат со нив, секој претставен во издигнати материјали со пристапна ценовна точка. Затоа, колекцијата е поделена на два дела – Претпролет и Пролет. Во секој дел, четири стилски теми приказуваат различна приказна, покажувајќи можностите за трансформација на Isla Hennes.

“Во H&M го гледаме идентитетот како спектар на можност. Се надеваме дека оваа колекција ќе ги поттикне нашите купувачи да патуваат преку различни естетики и дека ќе бидат инспирирани од издигнатите и еклектични парчиња, како што сме и ние,” вели Eliana Masgalos, концепт дизајнер.”

Оваа колекција на H&M за Претпролетта истакнува модерниот крој со неочекувани детали. Елементите на Neo-folk вклучуваат вез, скелетални силуети, 3D изрази и различни принтови и риги, што допринесуваат за весел изглед на облеката. Црниот елек, карго панталоните и балонскиот топ со врзување во струкот се навистина есенцијални. Поради тоа, зелениот двоен ригаст костим и костимот со розови хоризонтални риги и спагети прерамки се додатоци кои додаваат свежина во пролетната гардероба. Во делот за Пролетта, дизајнот преминува на макро-ниво со поголеми броеници, хипер-вибрирачки принтови и текстилни кроеви. Богатиот лилав мини-фустан со лепки во облик на латкови е моден додаток кој се издвојува. Исто како и егзотичниот костим со принт на растенија, белата јакна со детали на ракавите и топлиот жолтокраен плетени фустан со длабоко V деколте. Сите овие додатоци се многу креативни парчиња кои можат да ги освежат секоја пролетна гардероба.