Pull and Bear - East Gate Mall

Homepage > Marka > Pull and Bear

Pull and Bear

Hapur çdo ditë

Kati

01

Faqe interneti

https://www.pullandbear.com/

Kontakto:

02/5119-550

Mediat sociale:

СЕКОГАШ МЛАДА ЗАЕДНИЦА Pull&Bear започна во 1991 година со јасна меѓународна мисија и со намера да ги облече младите луѓе кои се ангажирани во нивната околина, кои живеат во заедница и се поврзани едни со други. Млади луѓе кои имаат чувство за лежерно облекување, кои избегнуваат стереотипи и сакаат да се чувствуваат добро во што и да носат. За да ги задоволи нивните потреби, Pull&Bear ги зема најновите меѓународни трендови, мешајќи ги со влијанијата што се гледаат на улица и во најмодерните клубови и ги преработува според нивниот стил, претворајќи ги во удобни и лесни за носење облека.

Pull&Bear се развива со исто темпо како и неговиот клиент, секогаш внимавајќи на новите технологии, социјалните движења и најновите уметнички или музички трендови. Сето ова може да се види како рефлектирано не само во неговите дизајни, туку и во продавниците. Инспирирани од легендарниот калифорниски град Палм Спрингс, производните линии постојано се ажурираат. Сите продавници ширум светот добиваат нови производи двапати неделно.

Припаѓа на групацијата Inditex (Зара, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home и Uterqüe), Pull&Bear е присутна на 76 пазари преку мрежа од повеќе од 970 продавници и онлајн продавницата.