Literatura Caffe - East Gate Mall
Kthehu

Literatura Caffe

Hapur çdo ditë

Kati

01

Mediat sociale:

“Me mbi 200 metra katrorë, brenda qendrës më të madhe tregtare, kulturore dhe argëtuese në rajon – East Gate Mall, ndodhet restoranti më i madh i kafenesë letrare më urbane, Café Literatura. Kjo është vendndodhja e tretë e Café Literatura, e cila është pjesë e Literatura.
Café Literatura është një hapësirë ​​arkitektonike moderne e projektuar, e krijuar për relaksim dhe ndarje të momenteve të bukura, ku mund të pini një kafe të mirë dhe të lexoni një libër të bukur nga oferta e pasur e “Literatura.mk”.
Kafe-bari është konceptuar si një hapësirë ​​për promovime dhe për mbajtjen e ngjarjeve të ndryshme kulturore, takime letrare, koncerte, prezantime biznesi dhe xhirime.
Në restorant, do të shijoni një ndër kafenetë më të mira në vendin tonë, “Café Italia”. Menuja përfshin lloje të ndryshme kafeje si ekspres: “Michelangelo”, “Marco Polo”, “Burundi”, “Brazil” dhe “Etiopia”, makiato dhe kapuçino “Marco Polo”, kapuçino me ‘Baileys’, kapuçino vjeneze, kafe irlandeze, afogato karamel, ekspres portokalli, afogato ‘baylis’ dhe nescafe dhe kokteje kafeje, si dhe lloje ekskluzive kafeje të specializuara “Burundi”, “Brazil”, “Etiopia”, “Costa Rica”, “Sumatra”, “Tanzania” dhe “Columbia”, si dhe Café Literatura .
Do të ofrohen lloje të ndryshme koktejesh (Moscow mule, mojito, dykiri Karaibe, gin fiz e shumë të tjera) dhe smoothie (veri berry, gjalpë pinat, smoothie me çokollatë dhe smoothie super ushqim), si dhe pije të nxehta, çokollatë të nxehtë, salep, pije joalkoolike, marka të zgjedhura të alkoolit dhe një përzgjedhje verërash cilësore.”