Zen Diamond - East Gate Mall

Почетна > Брендови > Zen Diamond

Zen Diamond

Отворено секој ден

Спрат:

00

Телефон:

071/222-136

Социјални мрежи:

Зен Дијамант е основан со длабоко вкоренето семејно наследство и експертиза во изработка на накит, кои се пренесени три генерации. Како експерт за дијамантски накит, Зен Дијамант го дефинира својот бизнис како „остварување на женските дијамантски соништа“.

Од едноставен модерен дијамантски прстен до обработен дијамантски ѓердан, од накит со скапоцени камења во боја што танцуваат со дијаманти до безвременски дијамантски часовник, Зен Дијамант секогаш зборува за уникатни и незаборавни емоции. Колекциите на Зен Дијамант не вклучуваат само основни класици како пасијансите и венчалните прстени, туку и дизајни на накит што комбинираат скапоцени камења во боја со дијаманти што може да се носат дење и ноќе. Зен Дијамант, исто така, произведува разни додатоци за мажи, како што се часовници, врски за манжетни, пенкала, паричници и ремени со дијаманти. Креативноста, изработката и квалитетот се основните вредности што го проникнуваат накитот Зен Дијамант. Целиот накит Зен произлегува од длабоката и страсна работа на стручни златари, занаетчии, кои се мајстори за подобрување на светлината на дијаманти.

Да се ​​биде најголемиот производител на дијамантски накит во Европа и Блискиот Исток, му овозможува на флексибилноста на Зен Дијамант да задоволи разновидни барања на потрошувачите преку создавање дијамантски накит во различни стилови.

Жените во многу делови на светот носат дизајн на Зен. Зен Дијамант е добро познат извозник преку своите прекуокеански компании во Newујорк, Дизелдорф и Дубаи на речиси секој континент. Поради експертиза и длабоко знаење во малопродажбата, франшизата и управувањето со големо, Зен Дијамант не е само најголемиот синџир на продавници за дијаманти во Турција, туку и ги прошири своите малопродажни работи надвор од својата земја во САД, земјите од Заливот и Европа.