Oliver Weber - East Gate Mall

Почетна > Брендови > Oliver Weber

Oliver Weber

Отворено секој ден

Спрат:

00

Телефон:

070/696-177

Социјални мрежи:

Оливер Вебер е основан во 1994 година во Милс, во срцето на Австрија, домот на најпознатите исечени кристали.
Накитот Оливер Вебер е изработен исклучиво со кристали од Сваровски, кристали со највисок квалитет на пазар. Секое парче накит во нашата колекција подлежи на точна контрола на квалитетот и сите кристали се поставени рачно со најголема грижа.
Колекцијата Оливер Вебер ја нагласува бесконечната креативност на кристалите Сваровски и ги обединува во магично комбинации на светлина и боја. Бледата боја на кристалите се движи, од класична транспарентност до длабоки нијанси од црвена, сина и зелена, додека материјалите се обложени со 18ct. злато, розово злато и родиум за да го задржат сјајот.
Од самиот почеток, целта на брендот Оливер Вебер беше да развие колекција накит што ја збогатува кристален накит пазар со висок степен на креативност. Со преку 1500 поединечни парчиња накит, Колекцијата Оливер Вебер нуди секому по нешто за секоја прилика.
Благодарение на Оливер Вебер и неговиот тим на меѓународни дизајнери, границит е помеѓу модата и накитот се повеќе се раствораат. Нашиот накит станува клучен дел од секојдневната облека, завршувајќи го облека и стекнување извонреден стил: прифатлив луксуз кој се прилагодува на секоја прилика и најразновидните вкусови